Hakkımızda

RADYO ODTÜ KUZEY KIBRIS STÜDYOLARI TEMEL RADYOCULUK EĞİTİMİ İLE YAYIN EKİBİNİ SÜREKLİ EĞİTEN, DÜZENLEDİĞİ EĞİTİM, STAJ VE ASİSTANLIK PROGRAMLARIYLA DÜZENLİ OLARAK RADYOCU YETİŞTİREN SAYILI MEDYA KURUMLARINDAN BİRİDİR.

KENDİ ETKİNLİKLERİNİN HARİCİNDE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'NİN VE ODTÜ KUZEY KIBRIS KAMPUSU'NUN ÖNDE GELEN FESTİVAL VE ORGANİZASYONLARININ DA BASIN SPONSORLUĞUNU ÜSTLENEN RADYO ODTÜ KUZEY KIBRIS STÜDYOLARI, BUGÜNE KADAR ODTÜ KKK BAHAR ŞENLİKLERİ, KALKANLI ANIT ZEYTİN AĞAÇLARI KOŞUSU, ÇAKISTEZ FESTİVALİ, ODTÜ KKK'DA DÜZENLENEN GELENEKSEL BASKETBOL, FUTBOL TURNUVALARI VE DİĞER SPOR AKTİVİTELERİ, KORKU GECELERİ GİBİ BÜYÜK KİTLELERE VE FARKLI ZEVKLERE SESLENEREK, KKTC'NİN VE ODTÜ KKK'NIN KÜLTÜR VE SANAT HAYATINA YÖN VERMEYE DEVAM ETMEKTE VE KURULDUĞU 2009 YILINDAN BU YANA SÜREKLİ YENİLENEN MÜZİK ARŞİVİNİ RADYO ODTÜ KUZEY KIBRIS STÜDYOLARI FARKIYLA MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTURMAKTADIR.

RADYO ODTÜ KUZEY KIBRIS STÜDYOLARI YAYIN HAYATININ 7. YILINDA DA MÜZİĞİ, PROGRAMLARI, YAYIN KALİTESİ VE İÇERİĞİ, ORGANİZASYONLARI, SPONSORLUK VE EĞİTİM FAALİYETLERİYLE HER GEÇEN GÜN İVME KAZANARAK YAYIN HAYATINA BAŞARIYLA VE BÜYÜYEREK DEVAM EDİYOR.

Tarihçe

2005- ODTÜ KKK'DA BİR RADYO KURULMASINA KARAR VERİLDİ.

2006- KUZEY KIBRIS STÜDYOLARI'INDA ÇALIŞACAK KİŞİLERE İLK RADYOCULUK EĞİTİMİ VERİLDİ.

2007- KÜÇÜK BİR ODADA SADECE BİR BİLGİSAYAR ARACILIĞIYLA KKTC'YE SESİMİZİ DUYURDUK VE BÖYLECE RADYONUN TEST YAYINI BAŞLAMIŞ OLDU.

2008- RADYO ODTÜ KUZEY KIBRIS STÜDYOLARI KURULDU

2009- 24 MART'TA RADYO ODTÜ KUZEY KIBRIS STÜDYOLARI TEST YAYININI BİTİRİP, CANLI YAYINLARA BAŞLADI.

2010- RADYO ODTÜ KUZEY KIBRIS STÜDYOLARI İNTERNET YAYININA BAŞLADI.